Článek: Pozvánka na premiéru filmového dokumentu o Ornitologickém parku Josefovské louky

Když v roce 2006 výbor České společnosti ornitologické (ČSO) schválil, aby na loukách mezi Starou a Novou Metují u Jaroměře-Josefova vznikl první ptačí park ČSO, nikdo netušil, jak se bude dařit tento unikátní projekt naplňovat a co všechno bude jeho realizace obnášet. Díky časosběrnému filmovému dokumentu Josefovské louky - Zrození soukromé rezervace osvědčené autorské dvojice Jan Hošek a Marián Polák se mohou všichni, které tento projekt zaujal, ponořit na 30 minut do tohoto procesu a seznámit se s dosavadní úspěchy i komplikacemi spojenými s budováním parku. Slavnostní premiéra filmu proběhne 21. února od 18 hodin v Malém sále Důstojnické besedy v Josefově.

Po uvedení dokumentu bude následovat beseda s tvůrci filmu a autory projektu. Předpokládaný závěr programu je v 19:00 hodin. Akce je připravovaná Českou společností ornitologickou ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Jaroměř a vstup na ní je zdarma. Pokud se premiéry filmu nemůžete zúčastnit, ale přesto byste rádi film v plné kvalitě využili pro vzdělávací nebo jiné účely, je možné si jej objednat v sekretariátu ČSO v ceně 150 Kč plus poštovné.

Velký podíl na dosavadním úspěšném rozvoji Ornitologického parku Josefovské louky mají desítky dárců z řad našich členů a veřejnosti. I díky této pomoci získala ČSO k 31.12.2011 do svého vlastnictví 11,5 ha pozemků. Informace o možnostech, jak přispět k rozvoji tohoto projektu, je možné nalézt na webové stránce http://birdlife.cz/index.php?ID=2014.


Všem za dosavadní i budoucí podporu děkujeme.


Václav Zámečník
14.02.2012, 18:42:00
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791