Článek: Ptáci našich zahrad v životní velikosti

V knize je 60 ptačích portrétů. U každého je velká fotografie v životní velikosti s popisem důležitých rozpoznávacích znaků, často zde najdete také další doplňkovou fotografii, na které uvidíte zbarvení samičky, mláděte či zajímavého chování.

Ptačí druhy jsou rozděleni do skupin: "velcí jako sýkora modřinka, nebo menší", "přibližně tak velcí, jako vrabec" a "ptáci velcí jako kos, nebo větší". Díky tomu, že modřinku, vrabce i kosa zná každý, snadněji odhadnete, kde opeřeného návštěvníka své zahrady hledat.

V textu dále zjistíte spoustu zajímavých informací o daném ptačím druhu, např. v kolečku je tip, jaké prostředí tohoto ptáka láká, nebo podobná informace o jeho životě v zahradě. Na spodním okraji stránky jsou pak přehledně uvedeny informace o nejvyšším možném dosaženém věku, výskytu, tahu, hlasových projevech, hnízdění, typu hnízda, počtu vajec a jejich barvě.

Knihu si můžete zakoupit či objednat v kanceláři ČSO, kde členové ČSO mají na knihu slevu a zakoupí ji za 199 Kč (Na Bělidle 34, Praha 5, 777 330 355, eshopbirdlife.cz).
Cena pro nečleny je 249 Kč.

Prohlédněte si ukázku z této knihy zde.

20.08.2015, 08:43:00
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791