Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum > Pracovní skupinySOVDS ČSO
Podkategorie:

Skupina pro ochranu a výzkum dravců a sov ČSO

... Předchozí
Kategorie: SOVDS

Ve 13. čísle Zpravodaje SOVDS, který nedávno vyšel, najdete kromě tradičních zpráv o činnosti jednotlivých pracovních týmů v roce 2012 také 4 další články.

Kategorie: SOVDS

Letošní pracovní setkání Skupiny pro ochranu a výzkum dravců a sov se bude konat 26. ledna v budově ORNISu v Přerově od 10 hodin. Všichni zájemci o problematiku ochrany a výzkumu dravců a sov jsou srdečně zváni.

Kategorie: SOVDS

Cílem dalšího z projektů podpořených Malým členským grantem ČSO v roce 2012 bylo ověření a zhodnocení vhodnosti použití Akustického monitoringu pro dlouhodobé sledování populací výra velkého, kulíška nejmenšího, puštíka obecného a sýce rousného.

Kategorie: SOVDS

Zjišťování přítomnosti ptáků v terénu pomocí nahrávky jejich hlasu nebo jeho napodobení vábničkou či ústy je běžně využíváno například u sov, Jsme si ovšem vědomi rizik spojených s touto činností? Na dvou příkladech, se kterými jsem se v poslední době setkal, bych chtěl nastínit možná rizika.

Kategorie: SOVDS

Pravidelné setkání SOVDS se uskuteční v sobotu 4.2., tradičně na ornitologické stanici v Přerově.
Srdečně jsou zváni nejen členové skupiny, ale všichni zájemci o problematiku ochrany a výzkumu dravců a sov.

Kategorie: SOVDS

Dovolujeme si Vás pozvat na plánované pracovní setkání Skupiny pro ochranu a výzkum dravců a sov, které se uskuteční v sobotu a v neděli 22.- 23.1.2011 v budově ORNISu, Bezručova 10, Přerov. Začátek je plánován na 10 hod.

Podrobnější program setkání bude zveřejněn na stránkách skupiny.

Následující ...
 

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher