Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně
Podkategorie:

Článek: Nature Alert - Klenoty přírody v ohrožení

BirdLife International, ČSO a dalších 100 organizací z celé Evropy dnes spouští kampaň Nature Alert za zachování evropské ochrany přírody. I Váš podpis je důležitý!


Tato konzultace Evropské komise je nyní ukončena.Důvody pro spuštění asi největší ochranářské kampaně, jakou Evropa zažila, vysvětluje podrobně zvláštní web www.naturealert.eu.

Evropská komise otevřela veřejnou konzultaci ke své ochranářské legislativě (směrnicím o ptácích a stanovištích), které po 35 let úspěšně chránily evropskou přírodu, protože různé zájmové skupiny usilují o její oslabení. Nyní jde o to, aby každý občan Evropy dal jasně najevo, že mu na ochraně přírody záleží a že si nepřeje měnit něco, co prokazatelně funguje.

Že je ochrana přírody pro Evropany (včetně Čechů) důležitá, víme už z Eurobarometru, kdy se v tomto smyslu vyjádřilo 95% lidí. Nyní ale jde o zachování konkrétní podoby právních předpisů, kterým většina z nás nerozumí. Pokud se počítáte k této většině a současně důvěřujete odborníkům z ČSO a BirdLife International, přesně pro Vás je připraven podpisový rámeček níže. Svůj podpis tak připojíte k sérii odpovědí připravených odborníky, přírodovědci i právníky.

Nature Alert není peticí ani jinou nátlakovou akcí, jde o nástroj, který Vám umožní odpovědět na otázky Evropské komise a využít přitom odborné znalosti nevládních organizací.

Podpis každého z nás je nesmírně důležitý, protože jde doslova o budoucnost ochrany přírody v Evropě.Připravené odpovědi, s nimiž svým podpisem projevíte souhlas, si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz těsně pod políčky pro vložení podpisu.ANO, chci zachovat evropskou ochranu přírody, evropské směrnice o ptácích a o stanovištích a připojuji svůj podpis pod odpovědi připravené BirdLife International a dalšími evropskými organizacemi.

Jste vědec, pracovník ochrany přírody, představitel nevládky apod.? Před podpisem si prosím přečtěte výzvu pro odborníky!


Tato konzultace Evropské komise je nyní ukončena.

Celkem se vyjádřilo 520 325 lidí ze všech zemí Evropy, kteří požadují důslednou ochranu evropské přírody.

DĚKUJEME vám všem — příroda si to zaslouží a oplatí nám tisíckrát!

Podívejte se na tiskovou zprávu k ukončení kampaně!


Orel mořský, po mnoho desetiletí vyhynulý, hnízdí dnes u nás díky důsledné ochraně v počtu přes 100 párů. I orly mořské chrání evropská Směrnice o ptácích. Foto: Dušan Boucný, birdphoto.cz.


Zdeněk Vermouzek

12.05.2015
Počet názorů: 1 Přidat názor

Reakce čtenářů

Problémy se zobrazením stránky (JH) 19.05.2015, 10:05    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791